Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

1 yıl önce
438 kez görüntülendi

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri


Küçük salonu olanlar, bu yazımız sizin için.
Günümüzde plansız bir şekilde artan nüfus olayı yüzünden aile tanımlaması 3 yada 2 kişi olarak düşünülmektedir. Bu nedenle de inşaat sektöründe de küçük apartmanlar yada daireler yapılmakta. Bu sebebi de insanların bu yüzden dolayı küçük daireleri tercih etmekteler. Bu nedenlerden dolayı stüdyo yada 2 odalı dairelerin çoğalacağı görünüyor. Eskilerden gördüğümüz oturma odası eşyaları yerine daha az yer kaplayan ve pratik eşyalar yer almaktadır.

Bu eşyaları mekanın küçüklüğüne göre akıllıca kullanarak oda küçük görünümünden ve işlevi kocaman bir salon gibi göstermek oldukça mümkündür. Bunun sırrı, doğru renk kullanımı ve fonksiyonel mobilya seçiminde. Öncelikle mobilyalarınızı küçük ölçekli olanlardan seçin. Bu odalar için, köşe takımları, kolçaksız kanepeler ideal.

Bu tarz mobilyalarda açık tonları kullanmanızı öneririm. Bunun nedeni ise ışığı oldukça fazla yansıtıp ortamı daha aydınlık ve büyük algılanmasını sağlar. Lake kaplamalar da bu odaların döşenmesi sırasında aklınızdan çıkarmamanız gereken yöntemdir. Aynı şekilde ayna kullanımını da düşünebilirsiniz. Bu odayı büyütmese de, algısını genişletecektir.

Demonte ve pratik mobilyaları birkaç şekilde kullanabileceğiniz mobilyaları tercih edin. Örneğin sert puflar seçin ki sehpa da olabilsinler. Dostlarla akşam yemeği için ekstra bir yemek masası koyacak yeriniz yoksa orta sehpanızı birkaç minder ve mum ışığıyla zevkli bir yemek masasına dönüştürmeniz de mümkün….

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık