SALATA YEMEK ZAYIFLATIR MI?

11 ay önce
1.107 kez görüntülendi

SALATA YEMEK ZAYIFLATIR MI?

SALATA YEMEK ZAYIFLATIR MI?


Zayıflamak isteyen Cesurkadinlarhemen tüm beslenme düzenlerini salata temelli bir beslenmeye geçirdiklerini biliyoruz. Ancak salatanın dengesiz ve uygunsuz miktarlarda tüketilmesi kilo verirken sağlığınızı kaybetmenize neden olacaktır ve bu nedenle sizler için salatanın zayıflama kürünüz içerisinde nasıl bulunması gerektiğine dair bazı bilgiler vereceğiz. İçerisinde bulunan onlarca farklı sebze ve yeşilliğin elbette sağlığınıza olumlu etkileri mevcut ancak sadece salata tüketilmesi maalesef yapılabilecek en sağlıksız şeyler arasında yer alıyor ve vücudun ihtiyaç duyduğu diğer maddelerden onu ayırmamak gerekiyor.

Salatanın sağlıklı olmasına rağmen çok düşük bir doyurma oranına sahip olduğunu biliyoruz.Cesurkadinlar Çoğunlukla sudan oluşan salatanın bu özelliği ise çok kısa süre sonra yeniden acıkmanıza neden olur ve bu açlık krizi sırasında verdiğinizden çok daha fazla kilo alabilirsiniz. Dolayısıyla salatayı her zaman ana öğün olarak tüketmek yerine az miktarda ana yemeğin yanında bol salata tüketimi gerçekleştirerek durumu dengeleyebilirsiniz.

Ayrıca vücudun enerji kaynaklarını beslemek açısından salatalar oldukça kötü besinlerdir ve enerji ihtiyacı için vücudun kendi proteinlerini ve kaslarını kullanmasına neden olur. Bir miktar bile olsa karbonhidrat tüketmiyorsanız vücudunuz enerji üretecek besinlere ulaşamaz ve bu durum maalesef diyetin sonlanmasının ardından çok fazla yağ depolanmasına neden olur. Zira vücudunuz yeniden böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için kendisine yedek yağ depolamaya başlar.

Salatayı azaltarak tüketeceğiniz ana yemeğin yanında yerken bir yandan da su içebilir ve yoğurt da yiyebilirsiniz. Böylece düşük kalori içeren besinlerle doygunluğu sağlayabilir, ama bir iki dilim ekmek, et, karbonhidratlı besinler gibi şeylerle enerjinizi sağlayabilirsiniz. Eğer salatayı biraz daha besleyici hale getirmek isterseniz içerisine ton balığı, közlenmiş diğer sebzeler gibi eklemeler yapabilir ve saf salatanın kötü etkilerinden sıyrılabilirsiniz.

Tabii ki salata tüketmek tek başına zayıflamayı sağlamaz. Ana yemeklerinizi yedikten bir kaç saat sonra yapacağınız bir kaç kilometrelik bir akşam yürüyüğü yediklerinizi yakmanızı sağlayacaktır. Spor olmadan yapılan herhangi bir zayıflamanın her zaman sağlıksız olacağını unutmamalı ve bu nedenle sporu hayatınızdan eksik etmemelisiniz.Cesurkadinlar Evde ya da açık temiz havada yürümek, kondisyon kazandıktan sonra ise koşmak hem sağlık verecektir hem de kilo kontrolü sağlayacaktır.

SALATA YEMEK ZAYIFLATIR MI? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık