HANGİ BİTKİ ÇAYI NEYE İYİ GELİR?

1 yıl önce
315 kez görüntülendi

HANGİ BİTKİ ÇAYI NEYE İYİ GELİR?

HANGİ BİTKİ ÇAYI NEYE İYİ GELİR?

Bitki çayların son on yıldır ülkemizde eskisinden çok daha sık bir şekilde satılıyor ve pek çok insan siyah çay yerine bunları içmeyi tercih ediyor. Adaçayı, ıhlamur gibi seçenekler zaten geleneksel olarak tüketiliyorlardı ancak bunun yanında artık yeşil çay, beyaz çay, papatya çayı gibi diğer seçenekler de ciddi birer alternatif haline geldiler. Bu nedenle hangi bitki çayı neye iyi gelir sorusuna sizin için bir yanıt vermeye karar verdik.
Yeşil Çay ile Kilo Vermeye Başlayın

Yeşil çayın en dikkat çekici özelliği insan metabolizmasının hızlanmasına vesile olması ve bu sayede yağ yakımı ile enerji harcamayı da arttırması. Her ne kadar tek başına bir kilo verme aracı olmasa da, sporu desteklemek ya da diyetinizi daha etkili hale getirmek için yeşil çayın nimetlerinden faydalanmanız mümkün. Ayrıca antioksidanlar bakımından zengin olması sayesinde erken yaşlanmaya engel olduğu gibi çeşitli bağırsak hastalıklarına, tansiyona ve kan düzeylerindeki bozukluklara da çare olabiliyor.
Chai Çayı ile Kan Şekerinizi Kontrol Edin

Chai çayı olarak piyasaya sürülen özel çay türü, zencefil ve tarçın ile zenginleştirildiği için içim anlamında bir hayli keyifli ancak esas faydası bağışıklık sistemini güçlendirmek denilebilir. Bunun sayesinde kansere karşı da mücadele etmenizi bir hayli kolaylaştıran Chai, kan şekerinin kontrol altına alınmasını da sağlıyor ve böylece kan şekeri düştüğü için karşılaştığınız tatlı krizleri ve sık acıkma sorunu da ortadan kalkıyor.
Ihlamur ile Hastalıklara Karşı Savaşın

Ihlamur zaten uzun senelerdir ülkemizde sevilerek tüketilen seçenekler arasında ve soğuk algınlığı, grip veya nezle olanlar onun nimetlerinden faydalanarak kendilerini çok daha iyi hissediyorlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ıhlamurun bir diğer faydası ise öksürüğü kesebilmesi ve ayrıca ağrıları da biraz dindirebilmesi. Eğer mikroplardan dolayı kendinize gelemiyorsanız ona göz atmadan geçmeyin.
Papatya Çayı Psikolojik Sorunlara Çare

Papatya çayı ise içerisindeki sakinleştiriciler nedeniyle depresyonda olanlar, ruhsal problemlere sahip olanlar ve kendini kötü hissedenler için deva oluyor. Özellikle adet sancılarını giderilmesinde ve adet dönemindeki kötü ruh halinin düzeltilmesinde de önemli bir yere sahip. Ancak unutmayın ki her papatya içilebilir değil ve içilebilir olanları güvenilir bir yerden almanız gerekli…

HANGİ BİTKİ ÇAYI NEYE İYİ GELİR? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık